26 lutego świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura.

W tym dniu wychowawcy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Feliksa Raka w Krasocinie przygotowali dla dzieci niespodziankę. Po przeprowadzonych zajęciach i zabawach, podczas których nasi najmłodsi dowiadywali się różnych ciekawostek z życia dinozaurów, w naszym przedszkolu pojawił się zaprzyjaźniony gość – p. Ania Lichosik, pracownik biblioteki.

Cotygodniowe spotkania z p. Anią w ramach akcji „Czytanie na dywanie” cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W Dzień Dinozaura spotkanie to jednak było jeszcze bardziej wyjątkowe. P. Ania przeczytała najpierw przedszkolakom książkę z serii Dinopociąg pt. „Bratek ząbkuje”. Po skończonej lekturze, ku zaskoczeniu dzieci, do naszej sali wszedł główny bohater książki - dinozaur Bratek. Przywołany oklaskami śmiało przekroczył jej próg i przywitał się z każdym dzieckiem. Przedszkolaki zaprosiły go do wspólnej, tanecznej zabawy, podczas której świetnie sobie radził. Na koniec spotkania bajkowy dinozaur rozdał dzieciom kolorowanki ze swoim wizerunkiem i pożegnał się. Przedszkolaki podziękowały za spotkanie, po czym zaczęły malować otrzymane w prezencie obrazki.

Radość dzieci ze spotkania z dinozaurem świadczyła o tym, że niespodzianka była udana. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie im. Feliksa Raka za współpracę i użyczenie stroju smoka, który w tym wyjątkowym dniu odegrał rolę dinozaura Bratka.

Magdalena Kawka