Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie.

W związku z nowymi przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie włoszczowskim organ prowadzący - Wójt Gminy Krasocin nie podjął decyzji o otwarciu przedszkola i oddziału przedszkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie z dniem 6 maja 2020 roku.

Zofia Marcinkowska
Dyrektor ZPO w Olesznie

26 lutego świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura.

W tym dniu wychowawcy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Feliksa Raka w Krasocinie przygotowali dla dzieci niespodziankę. Po przeprowadzonych zajęciach i zabawach, podczas których nasi najmłodsi dowiadywali się różnych ciekawostek z życia dinozaurów, w naszym przedszkolu pojawił się zaprzyjaźniony gość – p. Ania Lichosik, pracownik biblioteki.

W Polsce Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego i ma swój początek w 2006 r. Głównym celem ustanowienia tego święta jest podkreślenie znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka, jak również uwrażliwianie społeczeństwa na problem bezdomnych oraz głodujących kotów. Ten wyjątkowy dzień to doskonała okazja do kształtowania u dzieci postawy odpowiedzialności za posiadane zwierzęta oraz do wzbogacenia wiedzy na temat ich życia.