„Darowane dobro zawsze powraca” - Jason F. Wright

Społeczność przedszkolna składa serdeczne podziękowania pani Monice Michta i pani Sylwii Szklarz za prezent dla naszych przedszkolaków w postaci nowych kocyków i poszewek na poduszki.
DZIĘKUJEMY !!!

Już po raz drugi Samorządowe Przedszkole w Olesznie uczestniczyło w akcji charytatywnej Marzycielska Poczta.

Jest to akcja, która powstała pod koniec 2009 roku. Polega na pisaniu i wysyłaniu kartek pocztowych oraz listów do ciężko chorych dzieci, których profile zamieszczone są na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty. Obecnie akcją objęto 50 podopiecznych. Jej ideą jest niesienie dzieciom oraz ich rodzicom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Drogą pocztową takiego wsparcia mogą udzielać osoby indywidualne, ale również cała społeczność, np. szkolna lub przedszkolna.

Misie i Krasnale świętowały „Dzień Pluszowego Misia”, który na całym świecie przypada 25 listopada.

W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia oraz uczestniczyły w zabawach i tańcach ze swoimi pluszakami. Śpiewaliśmy piosenkę i uczyliśmy się wierszyka o pluszowym misiu oraz malowaliśmy misie farbami.

Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto tak chętnie jest celebrowane przez nasze pociechy.