W tym dziale można znaleźć informacje o życiu naszego przedszkola: ciekawych zajęciach, imprezach i uroczystościach, osiągnięciach i sukcesach naszych wychowanków. Zapraszamy również do zaglądania do naszej fotogalerii.

"Są misie brązowe i misie białe.
Są misie duże i te całkiem małe.
A ja znam misie wyjątkowe:
piękne, mądre, do przytulania gotowe.
Te misie mają słodkie oczka i wesołe minki.
Kto to taki?
To nasi chłopcy i nasze dziewczynki!"

25 października 2019 r. odbyło się uroczyste powitanie wszystkich dzieci tworzących grupę Misiów w roku przedszkolnym 2019/2020 oraz uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci, które w tym roku dołączyły do Samorządowego Przedszkola w Olesznie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który przypada każdego roku w dniu 20 września, świętowany jest różnie w wielu przedszkolach naszego kraju.

Misie po raz kolejny nie poprzestały w tym wyjątkowym dniu na zabawach w przedszkolnej sali (dmuchanie baniek mydlanych, zabawy balonami, zabawy taneczne i foto – budka). Po skończonych zajęciach wychowawca grupy, dzieci i ich rodzice udali się do bawialni w Przedborzu. Tak zorganizowane spotkanie przysporzyło Misiom wiele radości i mnóstwo świetnej zabawy.

Dzień Chłopaka to wyjątkowe święto, w którym każdy chłopiec powinien czuć się doceniony i zauważony.

W naszej grupie przedszkolnej dziewczęta zadbały w tym dniu o dobre samopoczucie wszystkich kolegów. Świętowanie rozpoczęły od głośnego „sto lat” na ich cześć. Następnie specjalnie dla wszystkich kolegów z grupy zaśpiewały poznane dotychczas w przedszkolu piosenki. Występ był udany, o czym świadczyły oklaski chłopców siedzących „na widowni”.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Celem takiego działania była chęć podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.